Haber

Hayvanlarda Virüsü 24 Saatte Durduran İlaç koronavirüs de iyi gelebilir


Dünyada yeni tip koronavirüsle mücadele sürerken yeni önemler alınmaya başlanmıştı. Ülkemiz dahil bir çok ülkede  virüse karşı aşı çalışmaları devam ederken bir yandan da hastalığa karşı tedavi çalışmaları sürüyor. Çalışmalarda  ilaçlar ve ilaç kombinasyonları üzerinde çalışan bilim insaları, çözümün daha önce Sars ve Mers tedavilerinde kullanılan Molnupiravir’de olabileceğini açıkladı.

Georgia Üniversitesi Faz 2 çalışmalarını tamamladığı açıkladı. Araştırmalara göre Molnupiravir adı verilen ilacın verildiği hastalar, virüsü başka kişilere bulaştırmıyor. İlacın hayvanlar üzerinde test edildiği kaydedilirken sonuçlar ise oldukça sevindirici olarak bildirildi.

NTV’nin haberine göre araştırma kapsamında dağ gelincikleri iki farklı gruba ayrılırken, bir gruba Molnupiravir adlı ilacı verirken diğer gruba ise plasebo verildi. Yapılan incelemeler sonucu Molnupiravir verilen gruba 24 saat sonra eklenen yeni ve sağlıklı üyeler arasında herhangi bir bulaşma olmadığı, diğer grupta ise virüsün yeni üyelere bulaşmaya devam ettiği tespit edildi.

 

 

Join The Discussion

vbettr